O mnie

Nazywam się Krzysztof Staniszewski. Urodziłem się w 1974 roku we Włocławku, a obecnie mieszkam w Północnej Wielkopolsce - pomiędzy Piłą a Chodzieżą. Jestem absolwentem Technikum Leśnego w Tucholi (1989-1994) i Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (1994-1999).

Sokolnictwem zajmuję się od 1990 roku, a członkiem Krajowego Klubu Sokolników i Ochrony Ptaków Drapieżnych "Gniazdo Sokolników" zostałem w 1993 roku. Od 2003 roku jestem Lektorem PZŁ w zakresie Sokolnictwa. W latach 1998-2000 pełniłem w Zarządzie "Gniazda Sokolników" funkcję Członka Zarządu a w 2000-2005 - Skarbnika. W bieżącej kadencji (od 2010) jestem Sekretarzem Klubu. Za pracę na rzecz Klubu otrzymałem Brązowy Karnal - odznaczenie nadawane przez "Gniazdo Sokolników".

Od 1992 roku jestem członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Przez kilka lat byłem asystentem kynologicznym prób pracy i członkiem Komisji Kynologicznej ORŁ we Włocławku a potem w Pile.

Zaraz po studiach przez okres 2,5 roku pracowałem w Nadleśnictwie Kowal (RDLP Toruń), potem byłem Kierownikiem w jednym z OHZ-tów. Od kilku lat samodzielnie prowadzę działalność gospodarczą, która do roku 2010 była nastawiona wyłącznie na zawodową pracę związaną z psami myśliwskimi. Było to przede wszystkim:

  • szkolenie psów myśliwskich
  • doradztwo w zakresie wychowania psów
  • hodowla (głównie terierów walijskich oraz gończych słowackich (kopovów).
  • podkładanie dzikarzy na polowaniach zbiorowych

W 2011 roku odszedłem od stacjonarnego szkolenia psów, zmieniając główny profil działalności na POKAZY i USŁUGI SOKOLNICZE. Wciąż prowadzę HODOWLĘ PSÓW MYŚLIWSKICH oraz profesjonalne PODKŁADANIE DZIKARZY NA POLOWANIACH ZBIOROWYCH.